KONIEC ODPADÓW TWORZYW SZTUCZNYCH

Naszym celem jest minimalny wpływ na środowisko. Właśnie dlatego adidas przejdzie w całości na poliester z recyklingu do 2024 r. Poliester jest najczęściej używanym materiałem w naszych produktach ze względu na jego doskonałe właściwości sportowe. Szybko schnie i jest bardzo lekki. Już dziś większość naszych koszulek piłkarskich i butów do biegania powstaje bardziej świadomie.

ZMNIEJSZ. UŻYJ PONOWNIE. RECYKLING. POWTÓRZ.

Stosując poliester z recyklingu, zmniejszamy wpływ na środowisko o 20–60% w porównaniu do pierwotnego poliestru. Proces zużywa mniej wody, chemikaliów i energii podczas produkcji. Zmniejsza to również ilość emisji CO2, które trafiają do naszej atmosfery. Zamiast tworzyć nowy poliester z oleju, przetwarzamy odpady z tworzyw sztucznych, takie jak butelki.

MATERIAŁY Z RECYKLINGU. GŁÓWNA WYDAJNOŚĆ.

Zapewniamy, że nadal będziemy oferować ten sam styl, wysoką wydajność i trwałość, jednocześnie znacznie zmniejszając wpływ na środowisko. Wszystkie produkty adidas z recyklingu są testowane pod kątem zgodności z naszymi najwyższymi standardami jakości i są wolne od szkodliwych chemikaliów.

WYKONAJ SWOJĄ CZĘŚĆ

Zmniejsz swój wpływ na środowisko, rzadziej pierz ubrania i w zimnej wodzie, rzedziej napełniaj maszynę i susz pranie na sznurku. Jeśli chodzi o utylizację ubrań, pomyśl o darowiznach, zamianie lub recyklingu. Znajdź dalsze pomysły na bardziej zrównoważone życie na blogu adidas GamePlan A.